13.11.2013.

Ivanićgradski karatisti osvojili dvije medalje na SP u Španjolskoj

Karate klub "Mladost" Ivanić-Grad u utorak, 12. studenoga 2013. u 19 sati u maloj
dvorani POU upriličio je svečano predstavljanje svojih boraca Jakova Bunjevca i Vladimira Gašpara povodom osvajanja medalja na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj, kao i njihovim trenerima Ivici Barišcu i Željku Glogu.

Svjetsko prvenstvo u karateu za kategorije kadeta, juniora i mlađih seniora održano je u Španjolskoj od 7. do 10. ovoga mjeseca u Guadalajari, na kojem je nastupilo 1350 karatista iz 118 zemalja.
Jakov Bunjevac osvojio je srebrnu medalju u kategoriji kadeta preko 70 kg, a Vladimir Gašpar osvojio je brončanu medalju u kategoriji kadeta do 63 kg.
Za Hrvatsku su na ovom Svjetskom prvenstvu u karateu brončane medalje osvojile i dvije djevojke; Ines Grdenić u kategoriji kadetkinja do 47 kg i Monika Berulec u kategoriji juniorki do 48 kg.

Rezultati ostvareni na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj su kruna višegodišnjeg rada ove dvojice mladića i njihovih trenera Ivice Barišca i Željka Gloga, kao i cijeloga kluba na čelu s Krešimirom Golubićem, te Jakovljevog oca i trenera Darka Bunjevca. Treba imati na umu, da je do ovog uspjeha doveo dugogodišnji naporni rad svih generacija trenera, natjecatelja i upornih i strpljivih vodstava kluba.

Među oko 150 čestitara- članova obitelji i prijatelja, te članova kluba svih uzrasta, u klubu su posebno ponosni što im je u Ivanić došao čestitati predsjednik Hrvatskog karate saveza i novi generalni tajnik Europskog karate saveza Stjepan Čelan, član UO HKS-a Nikola Škunca i seniorska reprezentativka Anamarija Bujas Čelan, zamjenica gradonačelnika Gordana Brcković, nadležni gradski pročelnik Krešimir Orešković, predsjednik Općinskog vijeća Kloštra Ivanića Krešimir Bunjevac, predsjednica i tajnik Gradske zajednice sportskih udruga Ivanić-Grada Ankica Bešter i Igor Mužina, ravnateljica Srednje škole Ivan Švear Ksenija Pavlović, i brojni drugi.

Predsjednik HKS-a Stjepan Čelan naglasio je, da je senzacionalno, da na istom svjetskom prvenstvu medalje osvoje dva člana jednoga kluba, isto kao i da je na ovom SP-u četiri medalje osvojilo četvero natjecatelja iz Zagrebačke županije- više nego što su osvojile Rusija ili Njemačka. Čestitao je KK Mladost na kvalitetnom i ustrajnom radu, te poželio, da nastave istim putem za dobro hrvatskog karatea.

Podsjetimo, Jakov Bunjevac ove je godine u veljači osvojio i srebrnu medalju na Europskom prvenstvu u Turskoj u istoj kategoriji- za kadete preko 70 kg. Samo ove godine Jakov je osvojio još 15 medalja na domaćim i međunarodnim natjecanjima, među kojima je i 1. mjesto na Prvenstvu Balkana održanom koncem ožujka u Srbiji.

Vladimir Gašpar je tijekom ove godine na domaćim i međunarodnim natjecanjima osvojio sedam medalja, od kojih je najsjajnija bila zlatna na Grand Prixu Slovačke sredinom travnja.

Jakov i Vladimir istaknuli su da im je ambicija doći do najvećih natjecanja i rezultata u seniorskim kategorijama.

vladimir.jpg  jakov.jpg12-11-13-karate-junaci-014.JPG   12-11-13-karate-junaci-020.JPG12-11-13-karate-junaci-044.JPG12-11-13-karate-junaci-047.JPG12-11-13-karate-junaci-058.JPG12-11-13-karate-junaci-075.JPG12-11-13-karate-junaci-092.JPG12-11-13-karate-junaci-106.JPG12-11-13-karate-junaci-117.JPG12-11-13-karate-junaci-126.JPG12-11-13-karate-junaci-136.JPG12-11-13-karate-junaci-138.JPG12-11-13-karate-junaci-144.JPG12-11-13-karate-junaci-160.JPG12-11-13-karate-junaci-170.JPG12-11-13-karate-junaci-171.JPG12-11-13-karate-junaci-178.JPG12-11-13-karate-junaci-188.JPG12-11-13-karate-junaci-192.JPG