12.11.2013.

Konferencija za novinare u povodu Znanstvenog skupa "Pogled u prošlost: 920 godina povijesti Otoka Ivanicha"

Dana 12. studenoga 2013. godine   u 10 sati, u Gradskoj vijećnici u Ivanić-Gradu održana je konferencija za novinare, vezana za   Znanstveni skup pod nazivom "Pogled u prošlost: 920 godina povijesti Otoka Ivanicha" koji će se održati 16. studenoga 2013. godine na području Grada Ivanić-Grada te Općina Križ i Kloštar Ivanić.

Konferenciji su nazočili predstavnici lokalnih medija kojima su se ovom prilikom obratili Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš, pročelnik Upravnog odjela za lokalnu samoupravu, pravne poslove i društvene djelatnosti Krešimir Orešković, koji je održao uvodnu riječ, te gvardijan i upravitelj župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Kloštru Ivaniću fra Tomislav Božićek.

U svojem obraćanju, Gradonačelnik je istaknuo veliko zadovoljstvo i čast sudjelovanja Grada u Znanstvenom skupu. Naglasio je, kako je, upravo ovaj Skup jedan od najvećih kulturnih događaja u zadnje vrijeme na našim područjima te da će Grad Ivanić-Grad i u budućnosti podržavati i stajati iza ovakvih značajnih događaja.

Uz Gradonačelnika i pročelnika, medijima se obratio i fra Tomislav Božićek te je ukratko i opisao cijeli Skup, zahvalio se Gradu Ivanić-Gradu, Gradonačelniku, lokalnim samoupravama općinama Kloštru Ivaniću i Križu i nakraju dodao kako je glavni cilj ovog Skupa rasvijetliti sve bitne činjenice, povijesne događaje i osobe koje čine dugu i bogatu povijest ovih naših krajeva.

pb122944.JPG   pb122952.JPGpb122957.JPGpb122967.JPGpb122971.JPGpb122970.JPGpb122973.JPG