07.04.2014.

Održan koncert korizmenih pjesama ansambla Lado

U utorak, 7. travnja 2014. s početkom u 19,30 u župnoj crkvi Svetog Petra Apostola u okviru 23. Svečanosti Pasionske baštine održan je koncert „MUKA GORKA GOSPODINOVA“ u izvedbi Ansambla narodnih plesove i pjesama LADO.

Umjetnici iz LADA izveli su program koji su sastojao od korizmenih napjeva iz raznih hrvatskih krajeva: Dalmacije, Podravine, Međimurja, Dalmatinske zagore, Hercegovine, Sjeverozapadne Hrvatske, Slavonije i Baranje pod umjetničkim vodstvom Ivana Ivančana ml., glazbenim vodstvom: Dražena Kurilovčana uz dirigentsko vodstvo Joška Ćalete i Dražena Kurilovčana. Publika koja je ispunila crkvu do posljednjeg mjesta velikim je pljeskom nagradila vrhunsku umjetničku izvedbu koju smo imali prigodu čuti u našem Gradu.

Pokrovitelj koncertu bio je Grad Ivanić-Grad.