29.01.2014.

Zabava povodom obnove Doma umirovljenika

25-1-2014-penzioneri-ivg-069.JPGU subotu 26 siječnja 2014. godine Gradska udruga umirovljenika Grada Ivanić-Grada održala je prigodnu proslavu povodom završetka uređenja svojih prostorija.
Nakon 37 godina u radovima je zbog dotrajalosti instalacija zamijenjen kompletni sanitarni čvor, pa se tako Udruga može pohvaliti novim WC-ima i obnovljenom pomoćnom kuhinjom, glavnom prostorijom i postavljenim laminatom koji je puno praktičniji za aktivnosti u takvim prostorijama. Sredstva su donirali Grad Ivanić-Grad i Zagrebačka županija, a svojim donacijama u nabavljanju osnovne opreme za rad pomogle su i mnoge tvrtke s područja Grada.

U ime Grada proslavi je prisustvovala zamjenica gradonačelnika Gordana Brcković koja je tako pregledala najbolje uređene prostorije od udruga u Ivanić-Gradu koje između ostalih koriste i Gradska udruga Crvenog križa, Hrvatska stranka umirovljenika i Udruga antifašističkih boraca i antifašista Grada Ivanić-Grada.

Gradska Udruga umirovljenika djeluje neprekidno još od 1950. godine i od tada se zalaže za ostvarenje boljeg društvenog i materijalnog položaja umirovljenika i osoba starije životne dobi. Danas broji preko 650 članova za koje se organiziraju zdravstvene akcije, povoljna putovanja, odlazak u kazalište, druženja i zabave.

Plesnjaci se organiziraju svake subote, a brojni članovi bili su prisutni i ove subote kada je usprkos vrlo teškim vremenskim uvjetima proslavi nazočilo više od 120 ljudi. Kao poseban gost večeri sve prisutne je zabavljala ženska vokalna skupina "Ive". Također kao i svaki tjedan izvlačila se nagradna tombola, a sretni dobitnici kući su otišli s vrijednim nagradama kao što su novi caffe aparat, plaćenim terminima za saunu i kupanje ili za frizuru i make up.

Novi predsjednik Željko Brezovečki pohvalio se kako su uz standardni šah i karte umirovljenicima dostupni i stol za stolni tenis te električni pikado, dok se uz TV program redovito mogu pročitati i dnevne novine 24 sata te Otok Ivanić i Umirovljenički list.
Dva puta tjedno organizirana je tjelovježba "Vježbajmo zajedno", a od 24.veljače kreću i dva informatička tečaja- početni i osnovni. U Udruzi djeluju i dramska, likovna i glazbena sekcija, a kao ponos udruge je glazbeni sastav "Ivančice" koji je ostvario brojne nastupe, između kojih su i nastupi na javnoj televiziji i radiju.

Treba istaknuti kako je Udruga osigurala umirovljenicima koji su lošijeg zdravstvenog stanja ili nemaju mogućnosti prijevoz specijalnim vozilom do Doma zdravlja ili Naftalana.

Članovima su prostorije otvorene svakim nadom osim nedjelje od 8 do 15 sati, a zainteresirani se mogu javiti u uredovno vrijeme Udruge ponedjeljkom, srijedom i petkom od 8-12 sati i utorkom od 13-19 sati. Sve aktivnosti Udruge možete od nedavno pratiti i na njihovoj FB stranici.