24.10.2014.

Predavanje "Rudolf Perešin u Domovinskom ratu”

U organizaciji Grada Ivanić-Grada, Udruge “Susreti za Rudolfa Perešina”, Mjesnog odbora Caginec-Prkos, te Zajednice udruga proizašlih iz Domovinskog rata Grada Ivanić-Grada, općine Kloštar Ivanić i Križ ove godine će se održati 10. Memorijal “Rudolf Perešin” u čast obilježavanje 23. godišnjice povijesnog preleta.

Tim povodom u velikoj dvorani Doma kulture u Ivanić-Gradu održano je predavanje “Rudolf Perešin u Domovinskom ratu”. General Josip Šimić, prijatelj i suborac, prenio je svoja iskustva i sjećanja vezana uz Rudolfa Perešina učenicima 7. i 8. razreda područnih škola te gostujućim učenicima OŠ iz Svete Nedjelje.

Na početku predavanja sve prisutne učenike i goste pozdravio je zamjenik gradonačelnika g. Željko Posilović. Nakon predavanja predstavnici OŠ iz Svete Nedjelje položili su vijenac ispred Spomenika palim hrvatskim braniteljima.

Podsjećamo da se centralno obilježavanje 10. memorijala “Rudolf Perešin” održava u nedjelju 26.10.2014.prema sljedećem programu.

26.10.2014. Ivanić-Grad, Park Rudolfa Perešina u 10,00 sati – Okupljanje uzvanika i polaganje vijenaca kod spomen biste Rudolfa Perešina. Očekuje se prelet MIGa u spomen Rudolfa Perešina.

26.10.2014. Caginec, Društveni dom u 11,00 sati – Okupljanje uzvanika kod spomen ploče Rudolfa Perešina i polaganje vijenaca, te svečani program obilježavanja 23. godišnjice preleta (nastup KUD-a Đuro Kundek i VA Milka Trnina, te otvaranje izložbe radova učenika osnovnih škola s područja Grada Ivanić-Grada (modelarski aeromiting RC-IG aeromodelara Ivanić-Grada).