25.04.2015.

Gradska udruga umirovljenika - Izbor za novu Miss penzića

Dana 25. travanja 2015. gradonačelnik Javor Bojan Leš je prisustvovao izboru za novu Miss penzića u Domu umirovljenika u Ivanić-Gradu.

Nova Miss je izabrana u organizaciji gradske Udruge umirovljenika Ivanić-Grada i Kloštar Ivanića, a žiri od sedam članova izabrao je 72-godišnju gospođu Maricu Tušek.

Umirovljenici svoje slobodno vrijeme provode u raznim aktivnostima koje organizira udruga u zajedničkim prostorijama u Ulici kralja Tomislava gdje tokom tjedna imaju radionice crtanja, vježbe sa fizioterapeutom, tečajeve informatike, dramske sekcije, besplatno kuglanje i organizirane izlete, dok se svake subote okupljaju na plesnjaku.

Tako se i ovom prigodom okupilo preko 500 umirovljenika. Gospođe su se natjecale u dvije kategorije – za Miss penzića i Miss simpatičnosti, dok su na pozornicu izlazile dva puta – u kratkim haljinama, a potom u večernjoj haljini. Morale su reći zašto su se prijavile i odgovarati na pitanja žirija, tako da je upravo dogovor gospođe Marice Tušek oduševio publiku.

Udruga umirovljenika 9. svibnja organizira i izbor za Mistera umirovljenika.