10.08.2015.

Otkriveno spomen-obilježje Gordanu Ledereru

U ponedjeljak 10. kolovoza 2015. na brdu Čukuru pokraj Hrvatske Kostajnice, zamjenik gradonačelnika Željko Posilović prisustvovao je svečanom otkrivanju spomen-obilježja Gordanu Ledereru, snimatelju koji je ubijen na taj dan 1991. godine.

Lederer je poginuo na radnome mjestu, pogođen metkom snajpera, snimajući branitelje u akciji tijekom srpskih napada na Pounje. Iza sebe ostavio je mnoge zapise o prvim danima rata, poslije montirane u Banijska ratna praskozorja. Spomenik "Slomljeni pejzaž" izgradili su grad Hrvatska Kostajnica i HRT.

Spomen-obilježje Slomljeni pejzaž otkrili su glavni ravnatelj Hrvatske radiotelevizije Goran Radman i gradonačelnik Hrvatske Kostajnice Tomislav Paunović u nazočnosti ministra hrvatskih branitelja Predraga Matića, zagrebačkoga gradonačelnika Milana Bandića, supruge Gordana Lederera, zaposlenika Hrvatske radiotelevizije i brojnih drugih uzvanika.