25.06.2015.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana državnosti

25. lipnja 1991. godine Hrvatski sabor donio je Ustavnu odluku o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske proglašavajući Republiku Hrvatsku samostalnom i neovisnom državom.

Tog najznačajnijeg dana novije hrvatske povijesti ostvarile su se vjekovne težnje hrvatskog naroda te je zacrtan put u budućnost u kojoj će Hrvatska sama odlučivati o svojoj sudbini i graditi viziju vlastite budućnosti u suvremenoj Europi.

Prigoda je to za iskazivanje zahvalnosti i odavanje počasti svima onima koji su sudjelovali u obnovi samostalne hrvatske države, u njezinoj obrani i oslobađanju.

Pozivam vas danas, da razvijemo ponosno hrvatske barjake na pročeljima kuća i zgrada te se prisjetimo naših branitelja koji su dali svoje živote za našu ljepšu budućnost i ostvarenje sna o neovisnosti Republike Hrvatske.

Drage građanke i građani, ovom prilikom vam želim čestitati Dan državnosti Republike Hrvatske!

Gradonačelnik

Javor Bojan Leš