06.03.2015.

Otkrivena spomen ploča Stjepanu Grgcu

Jučer je na kući obitelji Grgac svečano otkrivena spomen ploča našem proslavljenom sportašu – Stjepanu Grgcu. Spomen ploču, rad naše umjetnice Sandre Mihaljević, otkrili su Stjepanov sin Krešimir Grgac i gradonačelnik Grada Ivanić-Grada g. Javor Bojan Leš.

U prigodnom obraćanju okupljenim građanima g. Mario Biršić, predsjednik BK Ivanić, osvrnuo se na bogatu sportsku karijeru Stjepana Grgca te izrazio zadovoljstvo što je gradski prostor obogaćen jednim ovako vrijednim obilježjem postavljenim u spomen na jednog sportaša kojeg će, kako kaže Biršić, u okvirima biciklističkog sporta biti vrlo teško nadmašiti.

Nakon svečanog otkrivanja spomen ploče u velikoj dvorani POU Ivanić-Grad održana je projekcija filma “Zabilježen u zvijezdama”. Film je snimljen u produkciji HTV-a prema scenariju Mirjane Novak Perjanec, pod redateljskom palicom Hrvoja Bučara.

Dokumentarni film u trajanju od 49 minuta prikazuje Stjepana Grgca i njegovu iznimnu sportsku karijeru, ali ujedno i povijest biciklizma u Hrvatskoj.

Tekst i foto: Zoran Ožetski