23.03.2015.

Zelena čistka 2015. - prvi dio

Protekli vikend se u Ivanić-Gradu održao uvodni dio ekološke akcije “Zelena čistka 2015."

U nedjelju 22.3.2015. je već sedmu godinu za redom uspješno provedena Edukativno-ekološka akcija "Volim Trebovec" u organizaciji DVD-a Trebovec. Akciji je prisustvovalo 30-ak članova pomlatka, mladeži, te starijih članova.

Sakupljeno je četrdesetak vreća otpada. Članovi su osim skupljanja otpada uz ulice sela, sanirali i jedno divlje odlagalište otpada.

Akcija se održala i na lokaciji ulice braće Kalčića (Duga ulica) Ivanić-Grad u subotu 21.3.2015. gdje je uklonjen divlji deponiji kanala pritoka Jožinca u dužini 400 metara.

Uz Grad Ivanić-Grad, MO Caginec-Prkos, udruge Zlatno doba i udruga Žaba, ove godine su se priključili i djelatnici Hrvatskih voda d.d., koji su svojim strojevima uklonili glomazan otpad iz kanala.

Ovim putem još jedanput pozivamo sve da se pridruže završnom dijelu akcije "Zelena čista 2015." koja će se održati 18. travanja 2015. godine.