03.11.2015.

Posjet učenika HRZ&PZO i Gornjoj Stubici

Učenici iz četiri područne osnovne škole Grada Ivanić-Grada, nagrađeni kao učesnici Memorijala Rudolf Perešin svojom literarnim i likovnim radovima u pratnji ravnatelja, profesora i zamjenika gradonačelnika g. Željka Posilovića posjetili su Hrvatsko ratno zrakoplovstrvo i Protuzračnu obranu gdje ih je dočekao prukovnik g. Jure Stipić.

U sklopu posjeta su obišli Remontni zavod te vidjeli popravljaje aviona i helikoptera, nakon čega su imali priliku prošetati pistom te postaviti pitanja hrvatskim pilotima.

Nakon čega su se uputili u Gornju Stubicu, gdje ih je dočekao i pozdravio zamjenik načelnika Općine Gornja Stubica, g. Vladimir Škvorc te zajedno s njima obišao Spomen park Rudolf Perešina, Gupčevu lipu, te ih počastio ulaznicama za Muzej seljačkih buna te ih ugostio u restoranu i vidikovcu "Rody" u Samcima gdje je učenicima bio organiziran ručak.