06.09.2015.

Županijsko prvenstvo u lovnom streljaštvu Lovačkog saveza Zagrebačke županije

U nedjelju, 6 rujna 2015. na streljani Lovačkog društva “FAZAN” u Topolju započelo je županijsko prvenstvo u lovnom streljaštvu.

Kako nam je rekao predsjednik SD Fazan gospodin, Neven Kurešić, na današnje županijsko takmičenje u gađanju letećih meta odazvalo se sedam lovnih ureda s ukupno 42 strijelca.

Natjecanje će se odvijati prema Pravilniku HLS-a u dvije discipline „Lovački trap“ i „Parkur“ , a za ukupni poredak u ekipnoj i pojedinačnoj konkurenciji zbrajati će se rezultati iz obje discipline. Najbolje plasirana ekipa s ovog natjecanja osvaja plasman na Državno prvenstvo koje se idući tjedan održava u Pleternici.

rekao nam je g. Kurešić

Zanimljivo je za napomenuti kako je streljana Lovačkog društva “FAZAN” iz Topolja jedina streljana u Zagrebačkoj županiji opremljena za ovakvu vrstu natjecanja i kao takva je po treći puta domaćin županijskog prvenstva u lovnom streljaštvu.

Foto i tekst: Zoran Ožetski