28.04.2016.

Otvoren prvi gradski park za pse

Dana 26. travnja 2016. godine na Žeravincu djelatnici Komunalnog centra Ivanić-Grad su napravili završne radove na prvom gradskom parku za pse.

Park je napravljen na inicijativu predsjednika Mjesnog odbora gospodina Tomislava Cuvaja, a službeno ga je otvorio Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada, gospodin Javor Bojan Leš. Čast da prva protrči novim parkom pripala je razigranoj Pepi našeg sugrađanina, gospodina Vladimira Lovrečića.

U sklopu radova, prostor je ograđen žicom te napravljen predulaz u sami park unutar kojeg je postavljen kružni poligon sa spravama za igranje, postavljena su i dva odvojena boksa sa psećim kućicama ukoliko građani dovedu više ljubimaca te koševi za smeće, dok je u budućnosti predviđeno i dodavanje dodatnih sprava.