30.12.2016.

Gradonačelnik primio Željka Babića izbornika hrvatske rukometne reprezentacije

Gradonačelnik Javor Bojan Leš danas je u prostorijama gradske uprave primio Željka Babića izbornika hrvatske rukometne reprezentacije koja trenutno boravi u Ivanić- Gradu u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo koje će se održati od 11. do 29. Siječnja u Francuskoj.

Izbornik je s gradonačelnikom većinom razgovarao o izgledima reprezentacije na prvenstvu, odgovornosti funkcije koje obnaša, te o visokim očekivanjima hrvatske javnosti kada je u pitanju uspjeh na natjecanjima.

Za pripreme u Ivanić- Gradu izbornik Željko Babić objavio je popis od 16 igrača na kojem nedostaju igrači koji igraju u Njemačkoj ligi zbog posljednjeg ovogodišnjeg kola prvenstva, a koji će se pridružiti ostatku reprezentacije u Umagu.

Hrvatska će u prvom krugu Svjetskog Prvenstva igrati u skupini C, a protivnici su joj Saudijska Arabija, Mađarska, Bjelorusija, Čile i nositelj skupine Njemačka, a prvu utakmici naša reprezentacija igra 13. siječnja protiv Saudijske Arabije.

Siniša Klasić