14.01.2016.

POZIV ZA UPIS U VOJNU EVIDENCIJU

Temeljem članka 21. i 22. Zakona o obrani (Narodne novine broj 73/13) POZIVAMO SVE MUŠKE OSOBE, HRVATSKE DRŽAVLJANE, ROĐENE 1998. GODINE I STARIJIH GODIŠTA KOJI DO SADA NISU UPISANI U VOJNU EVIDENCIJU, a imaju prebivalište na području Grada Ivanić-Grada, općina Križ i Kloštar Ivanić, da se jave u PODRUČNI ODSJEK ZA POSLOVE OBRANE ZAGREB-ISTOK poradi upisa u evidenciju vojnih obveznika.

Upis u evidenciju vojnih obveznika s područja Grada Ivanić-Grada obavljat će se na lokaciji:

IVANIĆ-GRAD, Beliceva 1

Spomen dom Alojza Vulinca

15. veljače 2016. u vremenu od 09,00 do 13,00 sati

Nakon navedenog datuma za upis se možete javiti u

PODRUČNI ODSJEK ZA POSLOVE OBRANE ZAGREB-ISTOK

Sesvete, Trg Dragutina Domjanića 4/II, soba br. 30

Pozvani su obvezni ponijeti osobu iskaznicu ili domovnicu i OIB.

Svi pozvani, na koje se odnosi ovaj poziv, obvezni su se odazvati, a eventualnu spriječenost javljanja na ovaj poziv, dužni su osobno ili putem člana uže obitelji opravdati nadležnom Odsjeku.

Hrvatski državljani koji borave u inozemstvu, upis u vojnu evidenciju mogu provesti putem diplomatske misije ili konzularnog ureda Republike Hrvatske u državi u kojoj borave.

Obveza upisa u vojnu evidenciju proizlazi iz Zakona o obrani, uz napomenu kako je obveza služenja vojnog roka suspendirana odlukom Hrvatskog sabora.

Daljnje informacije o upisima u vojnu evidenciju potražite na www.morh.hr

VODITELJ

Bojan Pašić, mag. pol. v.r.