11.05.2016.

Potpisan Ugovor o sufinanciranju radova uređenja i stabilizacije nasipa rijeke Lonje u Gradu Ivanić-Gradu

Potpisivanjem Ugovora o financiranju između Gradonačelnika Grada Ivanić-Grada g. Javora Bojana Leša i generalnog direktora Hrvatskih voda g. Ivice Plišića, uskoro započinju radovi na uređenju prve faze Šetnice uz rijeku Lonju koja obuhvaća dionicu od Omladinskog do Plinskog mosta.

Grad Ivanić-Grad i Hrvatske vode su utvrdile zajednički interes za uređenje i stabilizaciju nasipa rijeke u sklopu koji će Grad sufinancirati radove na uređenju šetnice i to dio pripremnih radova, radove rušenja, radove u svezi s prometnom signalizacijom, kao i krajobrazno uređenje, urbanu opremu te javnu rasvjetu, dok će Hrvatske vode sufinancirati pripremne i zemljane radove te radove na radove na stabilizaciji tijela i krune nasipa.

Ukupna vrijednost ugovora iznosi 3.276.855,46 kuna, od čega Grad osigurava 1.679.240,46 kuna, a Hrvatske vode 1.597.615,00 kuna.

Krajnji rok za dovršetak radova je 31. prosinac 2016. godine.

PREUZMITE DOKUMENTE: