17.11.2016.

Pozivamo sve građane da se 18. studenog 2016. godine u Gradu Ivanić-Gradu pridruže zajedničkom obilježavanju i prisjećanju na dane u kojima je jedan grad zauvijek ostao upisan krvavim slovima u našu povijest… Vukovar.

Obilježavanje 25. obljetnice stradavanja hrvatskih branitelja i civila sa područja Vukovara i Škabrnje pod nazivom „Put svjetlosti“ ovu će godinu uz branitelje uključiti i učenike osnovnih škola, koji će se nakon okupljanja zajedno uputiti u Vukovarsku ulicu kako bi položili svijeće za sve poginule i stradale.

Nakon kolone svijetla u Vukovarskoj ulici biti će održana i misa za poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u crkvi Sv. Petra u Ivanić-Gradu.

16,30 – okupljanje branitelja u Moslavačkoj ulici.

16,45 – dolazak djece iz osnovne škole Đure Deželića, niži razredi te dolazak djece iz

osnovne škole Stjepana Basaričeka,  viši razredi i formiranje kolone.

17,00 – Put svijetlosti prema Vukovarskoj ulici.

17,30 – polaganje vijenaca i paljenje svijeća na Spomeniku hrvatskih branitelja u Parku

hrvatskih branitelja u Ivanić-Gradu.

18,00 – misa za poginule, nestale i umrle hrvatske branitelje u crkvi Sv. Petra u Ivanić-

Gradu.

Organizator događanja:​

• Odbor za hrvatske branitelje Grada Ivanić-Grada.
  • Suorganizator Udruga hrvatskih vojnih invalida domovinskog rata Ivanić-Grada i Zajednica udruga proizašlih iz Domovinskog rata Grada Ivanić-Grada, općina Kloštar i Križ.​