11.11.2016.

Posjet učenika Gornjoj Stubici i HRZ-u i PZO-i

U sklopu Memorijala Rudolfa Perešina, učenici osnovnih škola koji su sudjelovali u likovnom i literarnom radu, u sklopu odluke organizacijskog odbora, nagrađeni su sa izletom u Hrvatsko ratno zrakoplovstvo i protuzračnu obranu te posjetom Gornjoj Stubici, rodnom mjestu Rudolfa Perešina.

Na izletu je sudjelovalo 26 učenika sa četiri područne osnovne škole u pratnji svojih učitelja, te zamjenikom gradonačelnika gospodinom Željkom Posilovićem i gospodinom Goranom Leša ispred Zajednice udruga domovinskog rata.

Po dolasku, predstavnici HRZ-a i PZO-a su učenicima prikazali informativni film o nastanku HRZ-a od 1991. do danas, nakon kojega su imali rijetku priliku posjetiti zrakoplovnu pistu i učestvovati polijetanju dvaju borbenih zrakoplova. Nakon polijetanja svaki od učenika, uz nadzor stručnog vodstva HRZ-a i PZO-a, je imao priliku i sjesti u kokpit borbenog zrakoplova. Poslije zajedničke fotografije učenici su posjetili i servisnu radionicu gdje se održavaju zrakoplovi i helikopteri.

Nakon dvosatnog druženja, izlet je nastavljen u rodnom mjestu Rudolfa Perešina gdje ih je dočekao zamjenik načelnika gospodin Vladimir Škvorc uz nekoliko riječi dobrodošlice, nakon čega su učenici sa zamjenikom gradonačelnika zapalili svijeće pored biste Rudolfa Perešina. Preostalo vrijeme su proveli u obilasku Gupčeve lipe, Muzeja Seljačke bune, nakon čega je uslijedio ručak te povratak u Ivanić-Grad.

Učenici koji su sudjelovali na izletu:

Ivona

Sačerić