05.09.2016.

Razvojna agencija IGRA nudi podršku lokalnim poljoprivrednicima za prijavu na natječaje iz Programa ruralnog razvoja

Ministarstvo poljoprivrede najavilo je ponovno otvaranje poziva za Podmjere 6.1. i 6.3. u listopadu ove godine.

Podmjerom 6.1. dodijeljuju se potpore za pokretanje poslovanja mladih poljoprivrednika. Visina potpore iznosi najmanje 50.000,00 €, a prihvatljivi prijavitelji su mladi poljoprivrednici (18 – 40 godina) kao nositelji OPG-a (moguće je i naknadno postavljanje mladog poljoprivrednika kao nositelja OPG-a).

Podmjera 6.3. namijenjena je malim poljoprivrednim gospodarstvima (ekonomska veličina poljoprivrednog gospodarstva: od 2.000 € do 7.999 €). Visina potpore je najmanje 15.000,00 €.

U obje podmjere prihvatljiva su ulaganja u sljedeće aktivnosti:

• kupnja domaćih životinja, jednogodišnjeg i višegodišnjeg bilja, sjemena i sadnog materijala,

• kupnja, građenje i/ili opremanje zatvorenih/zaštićenih prostora i objekata te ostalih gospodarskih objekata uključujući vanjsku i unutarnju infrastrukturu u sklopu poljoprivrednog gospodarstva u svrhu obavljanja poljoprivredne proizvodnje i/ili prerade proizvoda iz Priloga I. ovoga Pravilnika osim proizvoda ribarstva,

• kupnja ili zakup poljoprivrednog zemljišta,

• kupnja poljoprivredne mehanizacije, strojeva i opreme,

• podizanje novih i/ili restrukturiranje postojećih višegodišnjih nasada,

• uređenje i poboljšanje kvalitete poljoprivrednog zemljišta u svrhu poljoprivredne proizvodnje,

• građenje i/ili opremanje objekata za prodaju i prezentaciju vlastitih poljoprivrednih proizvoda uključujući i troškove promidžbe vlastitih poljoprivrednih proizvoda,

• stjecanje potrebnih stručnih znanja i sposobnosti za obavljanje poljoprivredne proizvodnje i prerade proizvoda iz Priloga I,

• operativno poslovanje poljoprivrednog gospodarstva.

Detaljne odredbe za navedene Podmjere možete pročitati u Pravilniku.

S obzirom na skoru objavu navedenih natječaja, Razvojna agencija IGRA poziva sve poljoprivrednike s područja Grada Ivanić-Grada da nam se jave ukoliko su zainteresirani za prijavu projekta. Izvršit ćemo za vas inicijalnu provjeru prihvatljivosti te ukoliko ona bude pozitivna spremni smo vam ponuditi svoje usluge vezano za izradu prijave na natječaj.

Kao gradskoj razvojnoj agenciji u interesu nam je razvoj poljoprivrede i gospodarstva na području našega grada zbog čega vam svoje usluge nećemo naplaćivati unaprijed već ćemo se eventualno naplatiti iz dobivenih sredstava (konzultantske usluge prihvatljiv su trošak).

Za sve upite smo dostupni na jedan od sljedećih kontakata:

• telefon: 2831 – 381
  • mail: [email protected]