18.01.2017.

Zimska služba na području Grada Ivanić-Grada

Svaku noć do jutarnjih sati radnici dežurne ekipe Komunalnog centara Ivanić-Grad d.o.o. pojačano čiste križanja od snijega i leda koje nabacaju ralice kako bi pješaci bez poteškoća mogli prolaziti nogostupima.

Zimska služba organizirana je na način da se građanima omogući prometna komunikacija, bez zastoja, kako bi došli na vrijeme na svoja odredišta, kako građana na posao tako i najmlađih u vrtiće i škole.

Iako je ova zima hladnija od prosjeka te je obilježavaju vrlo niske temperature, vjetar i snijeg, Komunalni centar Ivanić-Grad d.o.o. i izabrani izvođač na radovima čišćenja gradskih ulica i nerazvrstanih cesta od snijega i leda uspješno obavljaju sve svoje zadaće sukladno izvedbenom programu Zimske službe.

Sve ceste na području grada su čiste i prohodne kao i svi nogostupi, parkovne staze te staze na trgovima i grobljima u sklopu javnih površina.

Radi bržeg i efektivnijeg djelovanja Grad Ivanić-Grad podijeljen je u 4 sektora kako bi se istovremeno mogla obavljati zimska služba u centru grada i onim udaljenijim dijelovima.

SEKTORI DJELOVANJA

Područje Grada Ivanić-Grada za potrebe zimske službe podijeljeno je u 4 sektora:

• SEKTOR I - područje naselja Ivanić-Grad

- ukupna dužina prometnica 50.351 m,

• SEKTOR II - područje naselja Šumečani, Graberje Ivanićko, Deanovec, Derežani, Caginec i dio naselja Šarampov Donji

- ukupna dužina 39.154 m,

• SEKTOR III -područje naselja Dubrovčak Lijevi, Posavski Bregi, Prečno, Prerovec, Topolje, Opatinec,  Lepšić i Tarno

- ukupna dužina 19.655 m,

• SEKTOR IV - područje naselja Breška Greda, Šemovec Breški, Trebovec, Zaklepica, Zelina Breška i dio naselja Opatinec

- ukupna dužina 11.120 m.

U sklopu Zimske službe posebna se briga vodi o vezi vitalnih službi i centara na području Grada (zgrada suda, Dom zdravlja, MUP, CCZ, pošta, vrtići, škole te drugih javnih službi) sa sustavom državnih i županijskih cesta.

S I S T E M   V E Z A:

Sve informacije oko zimske službe mogu se dobiti u Komunalnom centru Ivanić-Grad d.o.o., u radno vrijeme od 7,00 do 15,00 sati na broj telefona 2831-050 ili 2831-058 te od voditelja zimske službe Ivana Antolića na broju 099 263 9066 u periodu od 15,00 do 7,00 sati.

Županijske ceste Zagreb koje čiste državnu i županijske ceste preko svojeg mjesta pripravnosti u Ivanić-Gradu građani mogu kontaktirati putem broja 2888-177.

Na području Grada Ivanić-Grada, osim Županijskih cesta Zagreb zimsku službu vrši INA-Naftaplin za svoje cestovne pravce i potrebe proizvodnje.

Državnu i županijske ceste na području Grada Ivanić-Grada održavaju Županijske ceste Zagrebačke županije, stacionar Ivanić-Grad (tel. 2888-177), a u zimskim uvjetima vrši čišćenje snijega i posipavanje kolnika zbog poledice.

Državna cesta:

• D-43
  • Autocesta izlaz Ivanić-Grad-Caginec-Graberje-prema Čazmi

Županijske i lokalne ceste:

• Vrbovečka Dubrava-Kloštar Ivanić-Ivanić-Grad
  • Kloštar Ivanić-Caginec-Križ
  • Posavski Bregi-Dubrovčak Lijevi
  • Oborovo-Dubrovčak-Mahovo
  • Posavski Bregi-Trebovec-Ježevo
  • Posavski Bregi-Zaklepica (do križanja kod čardaka)
  • Ivanić-Grad-Opatinec-Tarno
  • Ivanić-Grad-Šarampov Donji (do kapelice),