02.06.2017.

Izložba studentskih radova Arhitektonskog fakulteta na temu idejnih rješenja obnove "Plinskog" mosta

Izložba studentskih radova studenata Arhitektonskog fakulteta Zagrebačkog sveučilišta ,pod mentorstvom predavača mr.sc.Berislava Medića dipl.ing. građ.,  u sklopu kolegija „Nosive konstrukcije“ na temu oblikovanja novog pješačkog mosta na mjestu dosadašnjeg, instalacijskog , popularno zvanog, „plinskog“ mosta.

Studenti će se predstaviti kroz makete i knjižice koje prikazuju idejna i konceptualna rješenja, nastala u sklopu redovnog fakultetskog programa kolegija nosivih konstrukcija.

Radovi predstavljaju arhitektonska promišljanja u oblikovanju, tradicionalno inženjerskih, građevinskih konstrukcija-mostova. Ova oblikovanja predstavljaju i interdisciplinarno djelovanje kroz formiranje prostornih struktura utilitarne funkcije  i neograničenih formi uvijek podređenih, upravo toj funkciji- funkciji pješačkog mosta.

Otvaranje izložbe biti će u maloj sali Doma kulture u Ivanić Gradu , 3.6. u 11:15 sati, i moći će se razgledati do 14 sati.

Najbolje radove odabrati će žiri u sastavu:

• DR. SC. KRUNOSLAV ŠMIT, DIPL. ING. ARH. Dekan Arhitektonskog fakulteta u Zagrebu
  • MR.SC. BERISLAV MEDIĆ, DIPL.ING.GRAĐ. Predavač na Arhitektonskom fakultetu u Zagrebu
  • DR.VET.MED. JAVOR BOJAN LEŠ , Gradonačelnik Ivanić Grada
  • MARTIN LAŠKARIN, MAG.ING.ARH.