25.06.2017.

U Ivanić-Gradu obilježen Dan državnosti

Polaganjem vijenca i paljenjem svijeća ispred Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima u Ivanić-Gradu obilježen je Dan državnosti, 26. obljetnica od proglašenja neovisnosti i suverenosti Republike Hrvatske. Danom državnosti obilježava se povijesna odluka o pokretanju postupka razdruživanja Hrvatske od ostalih bivših jugoslavenskih republika, a koju je Hrvatski sabor donio 25. lipnja 1991.

Delegaciju Grada Ivanić-Grada predvodio je gradonačelnik Javor Bojan Leš, u pratnji svojih zamjenika g. Željka Posilovića i g. Tomislava Cuvaja.

Uz navedene predstavnike Gradske uprave, svijeće su zapalili: roditelji poginulih hrvatskih branitelja, predstavnici građana te predstavnici udruga i političkih stranaka, dok je delegaciju Gradskog vijeća predvodio predsjednik g. Željko Pongrac.

Z.O.