23.06.2017.

U Ivanić-Gradu održana 5. Fišijada ” Branitelji gradu – da se ne zaboravi”

U nedjelju, 18.lipnja, 2017., na SP Zelenjak u Ivanić-Gradu održana je 5. po redu manifestacija “BRANITELJI GRADU-FIŠIJADA IVANIĆ-GRAD” u organizaciji Udruge vojnih invalida domovinskog rata Ivanić-Grad uz pokroviteljstvo Zagrebačke županije i Grada Ivanić-Grada .

Na Fišijadi je nastupilo ukupno 37 ekipa braniteljskih udruga i udruga civilnog društva te zainteresiranih pojedinaca. Fišijadu je službeno otvorio zamjenik gradonačelnika g. Željko Posilović.

Natjecanje u kuhanju fiš paprikaša počelo je u 10,00 sati i trajalo je do 12,30 sati, kada su kuhari predali uzorke fiša na ocjenjivanje ocjenjivačkom sudu u sastavu :

VLADO JAJETIĆ – majstor kuhar – predsjednik
IGOR POSUDA – majstor kuhar -član
PREDRAG VOJVODIĆ – organizator Fišijade u Strmcu Samoborskom -član

Na natjecanju su nastupile sljedeće ekipe :

1. UHDDR 91. – ŠKEMBO I DEŽELIĆ –
2. HVIDRA KLOŠTAR IVANIĆ
3.SOM KERESTINEC
4. HČZ IVANIĆ GRAD
5. HVIDRA IVANIĆ-GRAD
6. CRNE MAMBE –
7. VETERANI IVANIĆ-GRAD
8. KVIN IVANIĆ-GRAD – EKIPA 1
9. HČZ VRBOVEC
10. SJP RIS – PODRUŽNICA IVANIĆ-GRAD
11. HČZ NOVSKA ekipa 1
12. HČZ NOVSKA ekipa 2
13. LD SRNDAĆ (PLEŠA I VINCEK)

14. HVIDRA DUGO SELO
15. VALJAK I PRIJATELJI
16. MARTINSKA VES VETERANI
17. RUGVICA VITEZOVI 91.
18. HVIDRA ČAZMA
19. KLUB 2. OMB
20. LUDI ZAGORCI
21. KDVINA IVANIĆ-GRAD
22. HVIDRA VRBOVEC
23. OTAC I SIN ŽELEŽNJAK
24. 2. A BRIGADA GROM SISAK
25. UŠR LONJA IVANIĆ-GRAD
26. PLINACRO_ IVANIĆ-GRAD
27. UDRUGA BRANITELJA VODOVODA I ODVODNJE ZAGREB

28. GRADSKA KAVANA (STAKLIĆI)
29. BRANITELJI HRVATSKE PUŠĆA
30. ZLATKO HUSAK – HUGO-GAREŠNICA
31. UDRUGA BRANITELJA POSAVINA
32. POVIJESNA POSTROJBA-10. SATNIJA IVANIĆ
33. HUGO 2 – MLADEN BOSANAC – GAREŠNICA
34 HUGO 3 – ŽELJKO MARUŠIĆ – GAREŠNICA
35. UDVDR-ogranak Križ –
36. ŠRD VUKŠINAC
37. KVIN IVANIĆ-GRAD- EKIPA 2

Kraj kuhanja pucnjevima iz kubura označili su članovi kuburaške udruge “Gromovnik” iz Bestovja. Uz natjecatelje su cijelo vrijeme bili i OPG- ovi sa svojim proizvodima (OPG Hlevnjak, OPG Šimunović, OPG Jasna Puškarić, OPG Francetić i OPG Čanđar) te Udruga vinara i vinogradara Brenta i PTO SSINPY.
Nakon ocjenjivanja proglašeni su pobjednici 5. Fišijade, a to su

1. Mladen Bosanac- Garešnica
2. UHVIDRA-a Ivanić-Grad
3. Crne Mambe Dugo Selo
4. KDVINA Ivanić-Grad
5. Zlatko Husak-Hugo – Garešnica

Pet prvoplasiranih ekipa nagrađeno je prigodnim nagradama u vidu kuharske opreme (kotlići s tronošcem i roštilj i ručno izrađene zahvalnice od drveta) dok su sve ekipe primile zahvalnicu za nastup.

Nakon predaje uzoraka na ocjenjivanje sav skuhani fiš (oko 1300 porcija) podijeljen je s kruhom i tijestom svim prisutnima besplatno nakon čega je slijedilo druženje do oko 19,00 sati.

Ovim putem UHVIDR-a Ivanić-Grad zahvaljuje svim ekipama koje su nastupile na natjecanju kao i svim posjetiteljima i gostima te OPG-ovima i Udrugama koje su se uključile u projekt.