07.10.2017.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana neovisnosti

Drage Ivanićanke i dragi Ivanićani,

Čestitam vam Dan hrvatske neovisnosti! Dan kada je Hrvatski sabor donio neporecivu odluku o raskidanju svih državnopravnih odnosa s bivšom državom.

U trenutcima kada nas je povijest stavila na kušnju – položili smo osnovni test čovječnosti i pokazali smo snagu u svojim odlukama i djelima vođeni duhom zajedništva i jedinstva. Uz podršku naših branitelja izvojevali smo pobjedu za sva buduća pokoljenja, udarajući temelje državnosti i suverenosti identiteta lijepe naše.

Njegujmo vrijednosti koje prožimaju naš nacionalni duh jer jedino zajednički možemo, uz visoku razinu svijesti o osobnoj odgovornosti, premostiti sve nedaće i riješiti sve aktualne gospodarsko-društvene kušnje koje nas samo mogu ojačati.

Sve vas pozivam da proslavimo ovaj povijesni trenutak ponosno ističući hrvatski stijeg kako bismo jasno kazali da nismo zaboravili stvorene vrijednosti koje ćemo, uz razvoj znanja te stvaralačko-pokretački duh, gajiti i dalje!

Javor Bojan Leš

Vaš Gradonačelnik