19.04.2018.

Akcija čišćenja okoliša „Zelena čistka 2018.“

U subotu 14. travnja na području grada Ivanić-Grada održana je akcija “Zelena čistka 2018.”. Organizator ovogodišnje akcije bilo je Društvo za promicanje zdravijeg i humanijeg življenja „Zlatno doba“ Ivanić-Grad, u suradnji Fašničkom udrugom Žaba, KUD-om Caginec i MO Caginec Prkos.

Svoj doprinos ovoj hvale vrijednoj akciji svojim aktivnim sudjelovanjem dao je i zamjenik gradonačelnika Grada Ivanić-Grada Željko Posilović i direktorica TZ-a Grada Ivanić-Grada Ankica Bešter.

Zelena čistka zajednička je jednodnevna akcija čišćenja nelegalnih odlagališta otpada i najveći volonterski ekoprojekt u Hrvatskoj, koji okuplja mnogobrojne građane, glavni cilj projekta je buđenje svijesti građana o važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja prirode i ono najvažnije očuvanja planeta Zemlje.

Tekst: Zoran Ožetski
Foto: Ankica Bešter