06.04.2018.

Radionica izrade kućica za mačke

4. travnja  je održana radionica izrade kućica za mačke u Osnovnoj školi S. Basaričeka u Ivanić-Gradu, na kojoj su sudjelovali učenici uključeni u program Klinci čuvalice životinja u sklopu projekta „Razvoj školskog volontiranja uspostavom mreže volonterskih klubova Crvenog križa“, ali i učenici koja se rado odazivaju i pomažu svojoj knjižničarki u brizi oko životinja, te učenici koji žele volontirati u GDCK Ivanić-Grad.

Volontirali su učenici  OŠ M. Trnine Križ, OŠ S. Basaričeka i  OŠ Đure Deželića iz Ivanić-Grada, ali i zaposlenici OŠ Stjepana Basaričeka i Gradskog društva Crvenog križa Ivanić-Grad. Svi su s oduševljenjem prionuli na posao i izradili nove kućice, koje će mačkama pomoći da lakše prežive nadolazeće zime.