06.12.2018.

DVD Preko u uzvratnom posjetu kolegama u Ivanić-Gradu

Članovi DVD-a Preko protekli su vikend boravili u uzvratnom posjetu Javnoj vatrogasnoj postrojbi Ivanić-Grada. Uz tajnika JVP-a Krešimira Cindrića, primio ih je Željko Posilović, zamjenik gradonačelnika Ivanić-Grada.

"Bio je to prijateljski uzvratni posjet koji smo iskoristili za razmjenu iskustava, ali i dogovorili bratimljenje s kolegama iz Ivanić-Grada početkom sljedeće godine kod nas u Preku. JVP Ivanić-Grada djeluje na mnogo većem području nego što je DVD Preko, sam grad ima oko 10.000 stanovnika, a u široj okolici u 19 naselja živi više od 15.000 ljudi, tako da su savjeti i iskustva profesionalaca uvijek dobrodošli", komentirao je Božidar Ivanov, zapovjednik DVD-a Preko, te dodao kako su od kolega iz Ivanić-Grada dobili i vrijednu donaciju.

Riječ je o dva izolacijska aparata, pet boca kisika i hidrauličnim škarama koje se najčešće koriste u prometnim nesrećama u kojima moraju intervenirati i vatrogasci.