27.12.2018.

Povećana subvencija za prijevoz studenata s područja Grada Ivanić-Grada

Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš donio je Odluku o povećanju iznosa za sufinanciranje prijevoza redovnih studenata s prebivalištem na području Grada Ivanić-Grada.

I nadalje će se sufinancirati prijevoz studenata željeznicom ili autobusom, ali od 1. siječnja 2019. godine u iznosu od 75 % cijene mjesečne ili polumjesečne studentske karte.

Dakle, Grad će subvencionirat 75% cijene mjesečne priključne karte koja vrijedi uz ZET + HŽ mjesečnu ili godišnju iskaznicu te 75 % cijene kupona mjesečne pretplatne karte ZG ZET + HŽ.

Subvencija prijevoza vrijedi za razdoblje od 1. siječnja do 30. rujna 2019. godine.

Ukoliko student do mjesta studiranja ima mogućnost korištenja prijevoza vlakom i autobusom, Grad Ivanić-Grad sufinancirati će trošak prijevoza jeftinijim prijevoznim sredstvom.

Zahtjev za ostvarivanje prava na subvenciju prijevoza u akademskoj godini 2018./2019. studenti podnose Upravnom  odjelu za lokalnu samoupravu, pravne poslove i društvene djelatnosti Grada Ivanić-Grada.

Uz zahtjev je potrebno priložiti:

1) presliku osobne iskaznice ili Uvjerenje o prebivalištu,

2) potvrdu visokog učilišta o redovnom upisu u tekuću akademsku godinu.

Obrazac Zahtjeva može se podići u Upravnom  odjelu za lokalnu samoupravu, pravne poslove i društvene djelatnosti Grada Ivanić-Grada, Park hrvatskih branitelja 1 ili preuzeti ovdje.

Studentima kojima je pravo na subvenciju već priznato u tekućoj akademskoj godini (2018./2019.) isto vrijedi do 30. rujna 2019. godine te ne moraju podizati novu potvrdu Grada.