08.02.2018.

Tradicionalna fašnička 17. godišnja izložba Hrvatskog društva karikaturista

6. veljače, u galeriji Doma kulture u Ivanić-Gradu, povodom fašničkih dana, otvorena je 17. godišnja izložba Hrvatskog društva karikaturista.

Na izložbi između 70-ak radova renomiranih hrvatskih karikaturista, predstavljeni su i radovi mlađih autora: Ane Gezi, Krešimira Kvešteka i Ivana Sabolića.

Izložbu je otvorio gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš koji je tom prilikom izjavio: U ovom fašničkom vremenu karikatura je osim likovnim izražajem prisutna i kroz fašničko maskiranje. Ovom prilikom, kao i svake godine predajem ključ grada fašničkoj Udruzi “Žaba” za koju sam siguran da će odgovorno voditi grad kroz ovo vrijeme fašnika. Osim fašnika, Ivanić-Grad je i grad sporta o čijoj povijesti naši sugrađani više mogu saznati na još uvijek otvorenoj izložbi u Muzeju Ivanić-Grada.

Ovakve izložbe su prilika ali i obveza prema 32 godine staroj tradiciji Hrvatskog društva karikaturista. Kroz posljednjih 17 godina postojanja u Ivanić-Gradu, ova izložba predstavlja najdugovječniju suradnju s nekim izložbenim prostorom izvan Zagreba rekao nam je Davorin Trgovčević predsjednik HDK.

Već tradicionalno, nakon što su preuzeli ključ grada, članovi Udruge Žaba sve prisutne posjetitelje počastili su glazbeno plesnim nastupom. Nakon zabavnog programa svoje umijeće u crtanju karikatura naši dragi karikaturisti pokazali su poklonivši dvadesetak karikatura našim sugrađanima.

Izložbu možete razgledati do 27.03.2018.

Tekst i foto: Zoran Ožetski