25.06.2018.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana državnosti

Drage Ivanićanke i Ivanićani,

Dan državnosti obilježavamo kao spomen na 25. lipnja 1991. godine, dan kada je Sabor Republike Hrvatske postavio temelje samostalnosti i suverenosti donošenjem povijesnih akata: Ustavne odluke o samostalnosti i suverenosti Republike Hrvatske i Deklaracije o proglašenju samostalne i suverene Republike Hrvatske.

S ponosom i zahvalnošću odajemo  počast i poštovanje svim onih koji su Hrvatsku položili svoje živote kao i svima koji su svojim žrtvama i patnjama omogućili da danas živimo u slobodnoj i neovisnoj domovini.

U toj prigodi, u ime Gradskog vijeća, Gradske uprave, i u svoje osobno ime, svima njima iskazujem duboku i iskrenu zahvalnost, a građanima i građankama grada Ivanić-Grada, kao i svim građanima Republike Hrvatske čestitam Dan državnosti Republike Hrvatske.

Istaknimo s radošću našu trobojnicu i sjetimo se s ponosom svih heroja koji su nam omogućili slobodu i demokraciju.

Vaš gradonačelnik

Javor Bojan Leš