20.06.2018.

Počela montaža gradskog video nadzora

Kao što smo bili najavili početkom godine, s današnjim danom je krenula montaža prvih gradskih kamera.

Ivanić-Grad je ove godine krenuo s uvođenjem video nadzora u Gradu. Nadamo se da će to doprinijeti boljem nadzoru onoga što se događa u Gradu, što se tiče sigurnosti, ali i što se tiče očuvanja gradske imovine.

Ivanić-Grad je dobio i odobrenje od Ministarstva unutarnjih poslova i policije da se sustav televizora za video nadzora postavi u Policijskoj postaji, gdje će dežurni imati pregled cijeloga grada. Postavljanje video kamera u Ivaniću za sada će ići u 2 faze.

20-ak kamera postaviti će se u ovoj godini, a u idućoj godini, po završetku radova na Sportskom parku i na dijelovima koji još nisu završeni, postaviti će se drugi dio kamera. Tako bi Ivanić sljedeće godine kompletno bio pod video nadzorom. Javor Bojan Leš je istaknuo kako će policija imati direktan uvid u kamere, te da bi to trebalo doprinijeti i smanjenju vandalizma na području Grada Ivanić-Grada, ali i većem stupnju sigurnosti.