01.03.2018.

Doha: Završeno Svjetsko rukometno prvenstvo srednjih škola

Katarski grad Doha u razdoblju od 22. do 28. veljače bio je domaćin Svjetskog rukometnog prvenstva srednjih škola.
Među konkurencijom od osamnaest ekipa svoje mjesto našli su i predstavnici naše zemlje.

Hrvatsku su predstavljale rukometašice iz Srednje škole Ivan Švear Ivanić Grad i rukometaši Športske gimnazije iz Zagreba.

Rukometašice SS Ivan Švear igrale su u skupini D s rukometašicama Francuske, Gruzije, Danske i Belgije. Skupinu su odigrale s jednim porazom od Danske,te se s drugim mjestom plasirale u četvrtfinale. U četvrtfinalu ih je dočekala reprezentacija Brazila koja je pak bila bolja u odlučujućem susretu za polufinale.Prvenstvo su završile na šestom mjestu.

Rukometaši Športske gimnazije u skupini B zaigrali su s reprezentacijom Francuske, Srbije i Bugarske. S dvije pobjede i porazom od Francuske plasirali su se u četvrtfinale gdje ih je dočekala Austrija i visoko porazila. Mladi rukometaši svoj put na ovom prvenstvu završili su na sedmom mjestu.

Titulu Svjetske srednjoškolske prvakinje odnijele su rukometašice mađarske Bercsényi Miklós iz Györa, dok se za titulu svjetskih prvaka bore rukometaši Njemačke i Austrije.

Izvor: hrvatskareprezentacija.hr