08.10.2018.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana neovisnosti

Drage Ivanićanke i Ivanićani,

na dan 8. listopada 1991. godine Hrvatski sabor donio je odluku o raskidu svih državnopravnih veza Republike Hrvatske s bivšom državom. To je dan ostvarenja stoljetnog sna hrvatskog naroda o suverenoj i samostalnoj državi u kakvoj danas živimo.

Uz Dan hrvatske neovisnosti prisjećamo se 1991. i teških dana za Hrvatsku, ali i dana ponosa i slave, kad je Hrvatska, nakon dugih stoljeća, mnogobrojnih težnji i nada, konačno uspjela ispuniti san, ostvariti slobodu i neovisnost te stvoriti pretpostavke za miran i siguran razvitak u demokratskom ozračju.

Osobitu zahvalnost izražavamo svim hrvatskim braniteljima i njihovim obiteljima na žrtvi koju su podnijeli u borbi za slobodu i neovisnost Domovine, a sa posebnim pijetetom i zahvalnošću se prisjećamo hrvatskih branitelja koji su svoje živote utkali u temelje hrvatske neovisnosti.

Građankama i građanima našega grada srdačno čestitam Dan hrvatske neovisnosti u ime Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada, u ime svojih suradnika i u svoje osobno ime.

Vaš gradonačelnik

Javor Bojan Leš