29.10.2018.

Sjećanje na branitelje s ivanićgradskog područja

Polaganjem vijenaca, paljenjem svijeća te misom zadušnicom za poginule i umrle branitelje, braniteljske udruge, obitelji poginulih branitelja te vodstvo Grada Ivanić- Grada te Općina Kloštar Ivanić te Općina Križ prisjetili su se svih onih koji su položili svoje živote za obranu domovine.

-Ovime se prisjećamo 65. Samostalnog bataljuna koji je osnovan 1991. godine i aktivno se uključio u obranu cijele Hrvatske. To je bila naša vojna postrojba koju smo tada opremili i koja je bila spremna za ratne operacije- rekao je gradonačelnik Ivanić- Grada Javor Bojan Leš.

S cjelokupnog područja Ivanić- Grada i susjednih općina u Domovinskom ratu sudjelovalo je preko dvije tisuće branitelja, od kojih je njih 36 poginulu te je njima u čast u centru Ivanić- Grada podignut i spomenik.