21.09.2018.

Otvorena izložba fotografija Zdenka Vanjeka

Bajeri – ljepota u oku, mir u duši naziv je sinoć otvorene izložbe fotografija našeg Zdenka Vanjeka. Jedna je to u nizu samostalnih izložba ovog ivanićgradskog fotografa, svojevrsnog kroničara gradskih događanja.

Iako je autor do sada eksperimentirao s raznim temama kao što su portreti, gradski motivi, tradicija, moslavačka i posavska arhitektura ovaj put su se u središtu njegovog fotografskog interesa našli ivanićgradski ribnjaci, mala zelena oaza prirode zarobljena između ostataka industrijskih postrojenja i vreve gradskih ulica. Autor je strpljivo svjetlom, s ljepotom u oku i mirom u duši, zapisao sve transformacije ovog živog organizma u srcu grada.

Izložbu ” Bajeri – ljepota u oku, mir u duši” autor je posvetio svom dragom prijatelju Stanku Petroviću.

Izložbu možete pogledati u prostoru POU Ivanić-Grad do 2. listopada.

Tekst i foto: Zoran Ožetski