18.04.2019.

Učenici OŠ Josipa Badalića Graberje Ivanićko posjetili Litvu

Učenici OŠ Josipa Badalića Graberje Ivanićko, sudionici projekta "Blackout poetry" od 8. do 12. travnja 2019. boravili su u Kaunasu u Litvi.  Projekt se provodi  treću godinu zaredom  putem e Twinning portala, a ovogodišnji odlazak u Litvu bio je uzvratni posjet učenicima iz Kaunasa koji su prošle godine bili gosti učenika OŠ Josipa Badalića.

Osim radionica u Inžinjerskom liceju u Kaunasu, učenici su sa svojim domaćinima obišli Muzej litavskih narodnih instrumenata, mjesto Anykščiai u čijoj su okolici posjetili Muzej konja i sudjelovali u obrazovnom programu pečenja tradicionalnog litavskog kruha te prošetali Stazom krošanja. Ujedno su upoznali i znamenitosti dvaju najvećih litavskih gradova, Vilniusa i Kaunasa.

Svoj su grad i domovinu predstavili u najboljem mogućem obliku.

Ovim su posjetom učenici stekli jedinstvena nova iskustva, upoznali novu kulturu i stekli nova poznanstva. Izvrstan je to primjer međunarodne suradnje škola koji može poslužiti i ostalim školama kao predložak.

Školsko-projektnu ekskurziju u Litvu su sufinancirali Grad Ivanić-Grad i Zagrebačka županija.