13.02.2019.

[VIDEO] Potpisani ugovori o stipendiranju učenika i studenata te podijeljene nagrade za izvrsnost

Gradonačelnik Grada Ivanić-Grada Javor Bojan Leš danas je s učenicima i studentima potpisao ugovore o stipendiranju za 2018./2019. školsku/akademsku godinu. Stipendije, njih ukupno 28, dodijeljene su prema socijalnom i kriteriju izvrsnosti. Iznos učeničke stipendije je 500,00 kuna mjesečno dok je iznos studentske 1000,00 kuna mjesečno.

Osim ugovora o stipendiranju, ove godine su po prvi puta dodijeljene nagrade učenicima osnovnih i srednjih škola koji su u školskoj godini 2017./ 2018. sudjelovali na državnim ili međunarodnim natjecanjima u kategoriji pojedinaca iz nastavnih predmeta. Tako su priznanja i novčane nagrade u iznosu od 3000.00 kuna dobili Neli Vulinec, Roko Bekavac, Dominik Bastalić i Marko Mikša.

Osim navedenog, za svoje studente Grad Ivanić-Grad ove godine je povećao udio sufinanciranja troškova prijevoza s dosadašnjih 50% na 75%.