15.01.2019.

Poziv vlasnicima kuća i stanova za odmor na prijavu u sustav e-Visitor

Pozivamo vlasnike kuća i stanova za odmor s područja Ivanić-Grada da se jave u ured Turističke zajednice Grada Ivanić-Grada  radi prijave u sustav e-Visitor, jedinstveni informacijski sustav prijave gostiju za cijelu Hrvatsku koji se primjenjuje od 1. siječnja 2016. godine.

Turistička zajednica dužna je obavijestiti vlasnike kuća i stanova za odmor o zakonskoj obvezi prijave i odjave boravka, te obvezi plaćanja boravišne pristojbe vlasnika kuće ili stana za odmor, te ostalih osoba koje borave u kući ili stanu za odmor. Kućom ili stanom za odmor smatra se svaka kuća ili stan koji se koristi povremeno ili sezonski, a njihovi vlasnici nemaju prijavljen stalni boravak u Ivanić-Gradu.  Kako bi mogli Vašu kuću ili stan za odmor unijeti u sustav eVisitor,  te Vam izdati korisničke podatke za daljnje samostalno korištenje sustava eVisitor (korisničko ime, lozinka, TAN lista), potrebno je doći u Turistički ured (Moslavačka 11, Ivanić-Grad) ili poštom ili e-mailom dostaviti sljedeće dokumente:

• osobnu iskaznicu
  • OIB vlasnika.
  • Za registraciju objekta jedan od sljedećih dokumenata:
    •  kupoprodajni ugovor
    • izvadak iz zemljišnih knjiga
    • rješenje o nasljeđivanju
    • rješenje o utvrđivanju posebnog poreza na kuće/stanove za odmor
    • rješenje o ozakonjenju nezakonito izgrađene zgrade
    • izvadak iz katastara…

Za dodatno pojašnjenje, pripremili smo upute kako i na koji način se prijaviti, te kako koristiti sustav eVisitor na našoj web stranici.

Vlasnici kuće ili stana za odmor mogu izabrati žele li boravišnu pristojbu za sebe i članove svoje uže obitelji platiti u paušalnom iznosu ili za svako ostvareno noćenje u toj kući ili stanu za odmor.

Vlasnik kuće ili stana za odmor može boravišnu pristojbu uplatiti  paušalno i to zaključno do 15.srpnja tekuće godine.

Tablica paušalnog plaćanja boravišne pristojbe:

RAZRED TURISTIČKOG MJESTA

ZA DVA ČLANA

( po osobi )

ZA SVAKOG SLJEDEĆEG ČLANA

( po osobi )

A – Ivanić-Grad

60,00 kn

25,00 kn

C – Šumećani

40,00 kn

15,00 kn

D i ostala nerazvrstana mjesta

30,00 kn

12,00 kn

Tablica plaćanja boravišne pristojbe po osobi i noćenju:

RAZRED TURISTIČKOG MJESTA

BORAVIŠNA PRISTOJBA U KUNAMA
(PO OSOBI ILI NOĆENJU)

GLAVNA SEZONA  (01.01. – 31.12.)

A - Ivanić-Grad

10,00  kn

C – Šumećani

7,00 kn

D i ostala nerazvrstana mjesta

5,00 kn

Za sva dodatna pitanja stojimo na raspolaganju.

PREUZMITE DOKUMENTE: