18.06.2019.

BRANITELJI GRADU – Fišijadi se odazvali i brojni građani

Na Športskom parku „Zelenjak“ po sedmi je puta održana manifestacija „Branitelji gradu – Fišijada Ivanić-Grad“. U natjecateljskom dijelu u spravljanju fiša okušalo se pedesetak udruga branitelja i udruga civilnog društva, i to od Bjelovara, Bedekovčine, Zagreba, Daruvara, Čazme, Lipika, Pakraca, Novske, Garešnice, Siska do ekipa iz naše županije iz Vrbovca, Dugog Sela, Svete Nedelje, Bistre, Ivanić-Grada.

Nakon ocjenjivanja koje je proveo žiri u sastavu; Ivan Janković, Mijo Brlečić i Stjepan Posilović odluka je pala kako su ove godine najbolji fiš pripremili KLUB 2. OMB, dru mjesto pripalo je Crnim mambama, dok je ekipa simpatičnog imena Denos&Denis bila treća.

Ova je manifestacija po broju sudionika postala jedno od najmasovnijih natjecanja u pripremi fiš-paprikaša u ovom dijelu Hrvatske. Tradicionalno, Fišijadi se odazvalo i mnoštvo građana iz Ivanić-Grada i okolice, kojima je podijeljeno gotovo dvije tisuće porcija fiš-paprikaša, ali i drugog spravljenog jela.

FOTO: Zoran Ožetski

Tekst: Portal01