18.06.2019.

Mažoretkinje plesne udruge MAGI sudjelovale su na Europskom prvenstvu mažoretkinja i na Kupu Europe koje se od 12.-16.lipnja 2019. održavalo u Crikvenici. Na natjecanju sudjelovalo je 80 timova s preko 1000 mažoretkinja i to iz Češke, Bugarske, Slovačke, Bjelorusije, Poljske i Hrvatske.

U pet dana izvedeno je 638 koreografija u različitim kategorijama. Plesna udruga MAGI predstavila se u subotu sa juniorskim defileom i koreografijom tradicionalnog stila, dok su se u nedjelju predstavile kadetkinje koreografijom štap modernog stila, solisti i jedan duo. Postignuti su dobri rezultati s obzirom na veliku konkurenciju.

• Kadetkinje solo štap – Katja Krištić osvojila je izvrsno 9.mjesto
  • Kadetkinje koreografija štap moderni stil – 7. mjesto
  • Juniorke velika formacija tradicionalni stil+defile – 8.mjesti
  • Juniorke duo štap – Lea Dragosavac i Marta Krsnik – odlično 6.mjesto
  • Juniorke solo pom pon -Lorena Bokun osvojila je 8.mjesto, a Barbara Mustač 9.mjesto
  • Seniorke solo štap – Tamara Kolarec osvojila je13.mjesto.

Odlazak mažoretkinja na Europsko prvenstvo i Kup Europe sufinancirao je i ove godine Grad Ivanić-Grad u sklopu javnog projekta financijske potpore udrugama u području kulture, tehničke kulture, sporta, civil.društva, zdravstvene i socijalne zaštite na području grada Ivanić-Grada, te im se ovim putem srdačno zahvaljujemo!