18.11.2019.

Ivanić-Grad na listi izabranih prijavitelja za izgradnju mreže širokopojasnog interneta

Nakon završenog postupka pred-odabira u okviru Javnog poziva – dostava prijava, Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije objavljuje listu prihvatljivih prijavitelja za Ograničeni poziv.

Grad Ivanić-Grad kao nositelj projekta nalazi se na listi među 21 odabranih prijavitelja iz cijele Republike Hrvatske. Podsjećamo, Grad Ivanić – Grad nositelj je projekta koji obuhvaća Grad Dugo Selo, Općine Kloštar Ivanić, Brckovljani te Općinu Križ. Sam projekt obuhvaća izgradnju mreže sljedeće generacije (NGN)/pristupnih mreža sljedeće generacije (NGA) u područjima bez širokopojasne infrastrukture i bez dovoljnog tržišnog interesa za ulaganja u takvu infrastrukturu od strane operatora na tržištu elektroničkih komunikacija (tzv. “bijela područja” mreža sljedeće generacije).

Pripremu i prijavu projekta u ime nositelja projekta i svih partnera provodila je Razvojna agencija IGRA.

Lista prihvatljivih prijavitelja za Ograničeni poziv Izgradnja mreža sljedeće generacije (NGN)/pristupnih mreža sljedeće generacije (NGA) u NGA bijelim područjima nalazi se na sljedećoj POVEZNICI.