26.10.2019.

Ivanić-Grad bogatiji za 40 mladih stabala

Ivanić-Grad se pridružio građanskoj inicijativi ‘Zasadi drvo, ne budi panj’ u kojoj su brojni volonteri na dvije lokacije posadili više od 40 mladih stabala. Današnjom akcijom stabla su zasađena u Omladinskoj, Kolodvorskoj i ulici Franje Jurinca. Osim volontera, akciji su se odazvali gradonačelnik Javor Bojan Leš i njegov zamjenik Tomislav Cuvaj.

Kroz ovu inicijativu na javnim površinama u našem gradu bit će zasađeno oko 100 stabala. Prvi dio ove akcije održan je danas dok će ostatak drveća biti zasađeno od strane gradskih mjesnih odbora. Ovakve inicijative kolektivne sadnje drveća vrlo su vrijedne i korisne ali želim naglasiti kako se u našem gradu stabla sade tijekom cijele godine i ovim putem pozivam svoje sugrađane da prema svojim mogućnostima zasade drvo u svom dvorištu i tako doprinesu očuvanju prirode i zaštiti okoliša – rekao je gradonačelnik Leš.

Tekst i foto: redakcija portala Volim Ivanić