29.05.2020.

Čestitka gradonačelnika povodom Dana državnosti

Drage sugrađanke i sugrađani,

30. svibnja obilježavamo spomen na konstituiranje prvoga demokratski izabranog višestranačkog Sabora  i na povijesnu ulogu Hrvatskoga sabora u očuvanju hrvatske državnosti tijekom mnogih stoljeća. Bio je to kraj dugog puta borbe hrvatskog naroda za svoju samostalnu i demokratsku državu.

Taj veliki dan ispunjava nas ponosom, ali nas i obvezuje na ustrajnost u izgradnji države u kojoj će svaki naš sugrađanin u punoj mjeri ostvariti svoje životne težnje i pridonositi općem dobru. Slaveći obljetnicu hrvatske državnosti, zahvaljujemo svima koji su svojim radom pomogli u izgradnji i stvaranju Republike Hrvatske te na njezinu putu prema statusu punopravne članice Europske unije.

Svim građanima Ivanić-Grada s ponosom čestitam 30. svibnja –Dan državnosti, sa željom da nastavimo graditi uspješnu Hrvatsku.

Gradonačelnik
Javor Bojan Leš