01.06.2021.

SAZIV konstituirajuće sjednice Gradskog vijeća

Na temelju odredbe članka 87. stavka 1. Zakona o lokalnim izborima ( NN 144/12, 121/16, 98/19, 42/20, 144/20 i 37/21 ) i članka 2. stavka 2. Poslovnika Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada ( 02/2021 )

SAZIVAM

konstituirajuću sjednicu Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada koja će se održati

dana 07. lipnja 2021. s početkom u 11:00 sati
u maloj sali Pučkog otvorenog učilišta Ivanić-Grad,
na adresi Moslavačka 11,10310 Ivanić-Grad

Za sjednicu Gradskog vijeća predlaže se sljedeći:

DNEVNI RED:

-       utvrđivanje kvoruma

1. Izbor Mandatne komisije,
  2. Izvješće Mandatne komisije i verifikacija mandata

-       utvrđivanje člana Gradskog vijeća koji će predsjedavati sjednicom do izbora predsjednika

-       svečana prisega članova Gradskog vijeća

1. Izbor Odbora za izbor i imenovanja,
  2. Izbor predjednika i potpredsjednika Gradskog vijeća
  3. Izbor Odbora za statut i poslovnik
  4. Izbor Odbora za financije i proračun

Javnost rada Gradskog vijeća:

Temeljem članka 90. Poslovnika Gradskog vijeća Grada Ivanić-Grada rad Gradskog vijeća i njegovih tijela je javan.

Građani i najviše po tri predstavnika zainteresiranih pravnih osoba imaju pravo prisustvovati sjednicama Gradskog vijeća i njegovih radnih tijela u skladu s prostornim mogućnostima Grada Ivanić-Grada.

Građani i pravne osobe dužni su pisanim putem najaviti svoju nazočnost, odnosno nazočnost svojih predstavnika na sjednici Gradskog vijeća i njegovih radnih tijela najkasnije tri dana prije održavanja sjednice. U pisanoj obavijesti građani i pravne osobe dužni su navesti ime i prezime osobe koja će prisustvovati sjednici.

Predsjednik Gradskog vijeća odnosno radnog tijela može ograničiti broj građana koji žele prisustvovati sjednici zbog prostornih uvjeta i održavanja reda na sjednici s time da prioritet imaju građani koji su svoju nazočnost najavili ranije.

Održavanje sjednice kao i broj nazočnih osoba usklađen je s preporukama Stožera civilne zaštite i epidemiološkim mjerama zbog pandemije korona virusa.

Pročelnica

Tihana Vuković Počuč, dipl.iur.

PREUZMITE DOKUMENTE: