12.03.2021.

Grad učenicima donirao biljke za začinski vrt

Učenici i djelatnici OŠ Đure Deželića u dvorištu škole zasadili su vrt s više vrsta začinskoga bilja, voćaka i cvijeća koji će doprinijeti zelenoj slici centra grada. Biljke su donacija Grada, a zasadili su ih učenici uz pomoć učiteljica Vlatke Rajski Radošević i Kaju Glavaš.

Cilj vrta je i pokazni te će učenici u sklopu prirode i društva, prirode ili biologije moći proučavati rast i razvoj biljaka od sadnje do ploda. Također, pružit će odmor učenicima i učiteljima od svakodnevne gužve. Vrt će održavati školske eko grupe i učenici koji će se priključiti ovoj inicijativi.

Osim uređenja vrta, škola je nabavila 504 garderobna ormarića koji će olakšati školske torbe i učiniti učenicima boravak u školi ugodnijim.