08.03.2021.

Gradonačelnik Javor Bojan Leš i župan Stjepan Kožić našim sugrađankama čestitali Dan žena

Povodom Međunarodnog dana žena, 8. ožujka, gradonačelnik Ivanić-Grada Javor Bojan Leš u organizaciji Savjeta mladih Grada Ivanić-Grada i župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić naše sugrađanke darivali su cvijećem.

Danas se prisjećamo povijesnih događaja kada su žene, djelatnice u tvornicama odjeće u SAD, organizirale štrajk zbog loših uvjeta rada te nakon demonstracija osnovale i sindikat. Žalosti me što i danas nakon toliko godina žene u svim segmentima društva nisu potpuno ravnopravne i to se svakako treba popraviti. Ovim putem svim ženama želim sretan njihov dan uz želju da uz našu podršku ostvare sva svoja prava te se solidarno bore za žene oko sebe – rekao je gradonačelnik Javor Bojan Leš.

Dan žena svim majkama, suprugama, bakama, kćerkama, tetama, prijateljicama čestitao je i Stjepan Kožić župan Zagrebačke Županije.