30.03.2021.

Uređenje spomenika antifašističkoj borbi na Tandarićevoj livadi

Danas su gradonačelnik Javor Bojan Leš i njegov zamjenik Željko Posilović zajedno s članovima Udruge antifašističkih boraca i antifašista Grada Ivanić Grada obišli spomenik antifašističkoj borbi na Tandarićevoj livadi.
Spomenik je dugi niz godina bio zaboravljen i zapušten, oko njega je izrastao gusti šumarak, a na inicijativu gradske udruge antifašista i uz pomoć Grada izvršeni su radovi kojima je omogućen pristup lokaciji spomenika.
Spomenik je podignut u sjećanje na 27. srpnja 1941. godine kada je upravo na livadi Marije Tandarić održana konferencija na kojoj je donesena odluka o dizanju ustanka u Moslavini te je pročitan Proglas i poziv na borbu protiv fašističkih okupatora.
Gradonačelnik Javor Bojan Leš i predsjednik gradske udruge antifašista Boris Kovačić najavili su daljnja ulaganja u okoliš i restauraciju kroz godine oštećenog spomenika koji će potom biti dostupan široj javnosti kao važan dio povijesti Grada i okolice.