18.11.2021.

Obilježena 30. obljetnica stradavanja hrvatskih branitelja i civila s područja Vukovara i Škabrnje

Jučer je u ranim večernjim satima u Ivanić-Gradu obilježena 30. obljetnica stradavanja hrvatskih branitelja i civila s područja Vukovara i Škabrnje, pod nazivom „Put svjetlosti“, u organizaciji Grada i Zajednice udruga iz Domovinskog rata

Kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima od strane izaslanstva Grada, roditelja poginulih branitelja, braniteljskih udruga, predstavnika Vatrogasne postrojbe Ivanić-Grada te predstavnika političkih stranaka, odana je počast i zapaljene svijeće.

Kolona branitelja, predstavnika Grada, udruga i građana sa zapaljenim lampašima krenula je do Vukovarske ulice gdje su lampaši zapaljeni i položeni, a u suradnji s Bad Blue Boys-BBB Ivanić-Grad na gradskoj šetnici je upaljeno 30 baklji u sjećanje na 30 godina od stradanja Vukovara i Škabrnje.

Obilježavanje je završeno misom za poginule, nestale i umrle branitelje u Crkvi sv. Petra Apostola.

Ovim putem zahvaljujemo svim sudionicima na dolasku i uveličavanju ovog posebnog dana, Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.