20.11.2021.

Turneja dobra energija: Besplatno predavanje o solarnoj energiji za kućanstva u Ivanić-Gradu

Nastavljamo širiti dobru energiju Hrvatskom!

U suradnji s europskom inicijativom Sporazum gradonačelnika, Udrugom gradova i udrugom Pokret otoka, od 19. listopada do 30. studenog krećemo na drugu turneju Dobra energija – kampanju promocije solarne energije po hrvatskim gradovima.

Dolazimo u 12 gradova u središnjoj i sjevernoj Hrvatskoj, Slavoniji te na obali i otocima kako bismo uživo pomogli riješiti sve nedoumice vezane uz korištenje solarne energije u vašem domu te podržali gradove u razvoju i ulaganjima u lokalne projekte solarne energije.

PRIJAVITE SE ZA SUDJELOVANJE

NAPOMENA:
U skladu s epidemiološkim mjerama, od 8. studenog broj sudionika predavanja je ograničen. U slučaju da se prijavite, a dozvoljen broj sudionika je premašen, obavijestit ćemo Vas mailom. Svi sudionici predavanja dužni su nositi kirurške maske.

Pratite raspored turneje na ZEZ-ovoj web stranici i društvenim mrežama:

19. listopada: Čakovec

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00 sati, Zgrada Scheier (Matice hrvatske 1)

21. listopada: Ludbreg ODGOĐENO

26. listopada: Prelog U SURADNJI S ENERGETSKOM UDRUGOM GRAĐANA “ZELENI PRELOG”

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 10:00 sati, Gradska vijećnica, 1. kat (Glavna 35)

27. listopada: Cres U SURADNJI S UDRUGOM POKRET OTOKA

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, Zajednica Talijana Cres (Trg Frane Petrića 14)

28. listopada: Mali Lošinj U SURADNJI S UDRUGOM POKRET OTOKA

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, Mala dvorana Gradske knjižnice i čitaonice Mali Lošinj (Zagrebačka ul. 2)

8. studenog: Slatina

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, EPICentar Sequoia Slatina (Šetalište Julija Burgera 10)

9. studenog: Slavonski Brod

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, ONLINE

10. studenog: Pleternica

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, Hrvatska knjižnica i čitaonica Pleternica (Vinogradska 3)

11. studenog: Grad Hvar U SURADNJI S UDRUGOM POKRET OTOKA – POPUNJENO

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 17:00, Galerija Arsenal

16. studenog: Zadar

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 17:00, ONLINE

Zbog velikog interesa građana, a pooštrenih epidemioloških mjera, predavanje o solarnoj energiji za kućanstva u sklopu turneje Dobra energija u Zadru održat će se online. Svi prijavljeni dobit će poveznicu na ZOOM događaj. Prijavni obrazac: https://bit.ly/dobraenergija

24. studenog: Zaprešić

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, Vršilnica – Novi Dvori (Aleja Đure Jelačića 1)

25. studenog: Ivanić-Grad

Vrijeme i lokacija edukacije za građane: 16:00, Pučko otvoreno učilište Ivanić-Grad (Moslavačka ulica 11)

U svakom gradu, turneja Dobra energija uključivat će:

• BESPLATNU EDUKACIJU ZA GRAĐANE o ugradnji kućnih sunčanih elektrana i energetskim udruženjima građana. Na ovoj dvosatnoj edukaciji dobit ćete odgovore na pitanja poput Koliko košta ugradnja sunčane elektrane? i Koje uvjete za ugradnju mora zadovoljiti moja obiteljska kuća?, ali i dobiti informacije o najnovijim zakonskim izmjenama u području energetike koja potiču energetska udruženja građana za proizvodnju i dijeljenje električne energije.
  • SAVJETOVANJE GRADOVA O ULAGANJIMA U SOLARNU ENERGIJU kojim ćemo vašem gradu pomoći iskoristiti najbolje od sunčevog potencijala za lokalni, održivi razvoj.

Za sudjelovanje na edukaciji u svakom gradu, građani su pozvani predbilježiti se putem poveznice: PRIJAVA ZA BESPLATNU EDUKACIJU

Na raspolaganju smo vam za dodatne informacije:

Zelena energetska zadruga, [email protected], 01 2090 404

Ovogodišnje izdanje turneje organiziramo u suradnji s Covenant of Mayors – EuropeUdruga gradova u RHPokret Otoka / Island Movement i Climate-KIC HUB Hrvatska.