07.05.2022.

Održana 8. smotra folklora “Lepe moje ravne pole”

Nakon dvije godine stanke u  organizaciji KUD-a „Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi u subotu 7. svibnja 2022. godine održana je 8. smotra folklora “Lepe moje ravne pole” u Posavskim Bregima. Društveni dom u Posavskim Bregima bio je premalen za sve ljubitelje tredicijkog pjevanja i plesanja.

Ove godine su gledatelji uživali u nastupu KUD-a „Ogranak seljačke sloge“  Lupoglav i KUD-a „Obreška“ Donja Obreška. Osim gostujućih KUD-ova smotru kao i svake godine otvorila je ženska pjevačka skupina KUD-a „ Ogranak seljačke sloge“ Posavski Bregi sa pjesmom „Lepe moje ravne pole“ po kojoj je smotra dobila ime, na smotri su nastupile dvije dječje skupine, te mladi tamburaši KUD-a domaćina.  Djeca su znak da će ovo društvo i u budućnosti vrijedno čuvati svoje pjesme, plesove i običaje. Nakon završetka smotre održavan je domjenak i druženje svih sudionika smotre. Smotru je otvorila direktorica turističke zajednice Grada Ivanić-Grada Ankica Bešter.